еМагазин

Tag : убоди

Локално

Жена од Росоман по расправија со сопругот, го избодела со нож

Редакција
Полицајци од ОВР Kавадарци ја лишиле од слобода И.М.(27) од Росоман . -Таа по претходна вербална расправија со остар предмет нанела повреда на нејзиниот 32-годишен...
Македонија

Во Дебар нападнат и избоден со нож сопственик на кафе-бар

Редакција
Во кафе-бар во центарот на Дебар, денеска е нападнат сопственик на кафуле кому му се нанесени убодни рани од нож. „Денеска околу 10 часот, во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кои се најчести убоди од инсекти и како да се заштитите?

Редакција
Во нашата убава земја ретко кој останува рамнодушен на убавите прошетки во пролет и лето. Повеќето од нас знаат за популарните препораки за заштита од...