еМагазин

Tag : универзален снабдувач

Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕВН Македонија избран за Универзален снабдувач со електрична енергија

Редакција
ЕВН Македонија е избрана за најдобар понудувач на јавното електронско поддавање на тендерот за избор на Универзален снабдувач со електрична енергија. Како што информира претседателот...
Бизнис

Почнува постапката за избор на универзален снабдувач на електрична енергија

Редакција
Владата ја почнува постапката за избор на универзален снабдувач со електрична енергија. Одлуката е донесена на вчерашната владина седница, а надлежните министерства се задолжени да...