еМагазин

Tag : влажен бран

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Влажен и студен бран за викендов, ќе се формира и снежна покривка

Редакција
Под влијание на влажен и студен бран денеска и утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре влажен бран со пороен дожд, грмежи и ветер

Редакција
Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса утре времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени...
ЖИВОТ

Утре нов влажен бран со обилни врнежи во северозападните делови од земјата

Редакција
Под влијание на влажен бран утре во попладневните часови во западните делови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се интензивираат...
ЖИВОТ

Утре услови за локален дожд, од вторник нов влажен бран со снег

Редакција
Услови за локален дожд претежно во јужните и западните делови од земјата се очекува од утре попладне. Под влијание на влажен бран во вторник ќе...