еМагазин

Tag : влог

Бизнис ТОП СТОРИИ

Лага е дека во Еуростандард банка физичко лице има заштеда од 7 милиони евра, вели стечајниот управник Тодевски

Редакција
Во текот на изминатиот месец, во повеќе објави се пласира неточна информација дека депонент – физичко лице во Еуростандард банка имал депозит – заштеда во...
Бизнис

Понуда која не се пропушта – девизно штедење со 4,5 отсто камата

Редакција
Долгорочно девизно штедење е новиот производ на Стопанска банка а.д. Битола наменет за оние кои сакаат безбедно и сигурно, а брзо размножување на парите без...