еМагазин

Tag : железничка несреќа

Балкан ТОП СТОРИИ

По пауза од еден месец поради железничката несреќа, товарен воз од Атина стигна во Солун

Редакција
Околу 7.30 часот утрово во Солун пристигна товарниот воз на „Hellenic train“, кој синоќа тргна од Атина, со што по пауза од еден месец, поради...
Балкан ТОП СТОРИИ

Мицотакис за железничката несреќа: Како премиер им должам на сите едно големо извинување

Редакција
Како премиер им должам на сите, но пред сѐ на роднините на жртвите едно големо извинување. И лично и во името на сите кои со...
Балкан ТОП СТОРИИ

Осомничениот за железничката несреќа во Грција презема одговорност само за делот што се однесува на него

Редакција
Шефот на железничката станица во Лариса кој беше уапсен за несреќата и судирот на двата воза во кој животот го загубија 57 лица, денеска ќе...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Железничка несреќа во Хрватска: Патнички воз удри во товарен, тројца загинати и 11 повредени

Редакција
Во железничката несреќа која се случи кај Новска во местото Раич во Хрватска загинале тројца, а 11 лица се повредени. Утринава, на местото на тешката...