еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тежок тендер: „Македонски шуми“ купува камиони за 35,8 милиони денари

„Македонски шуми п.о – Скопје“ распиша тендер за набавка на товарни возила (камиони).

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 35.822.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски шуми распиша тендер за набавка на теренски возила вреден 5,1 милиони денари

МВР без тендер ќе набави огревни дрва од Македонски шуми за седум милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЕЛЕМ распиша мултимилионски тендер за ископ во РЕК Битола

Никола Осило

ЕУ не признава бојкот: Хан побара политичките лидери да ја почитуваат одлуката на мнозинството

Никола Осило

МНТ одбележа 75 години: Ретка снимка од стариот театар преполн со публика и овации

Редакција