еМагазин

Tag : камиони

ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

На македонско-српската граница, камионите со стока ќе се мерат само еднаш

Редакција
Од 1. февруари македонските компании кои увезуваат или извезуваат во Србија и обратно, камионите со стока ќе ги мерат само еднаш. Истото ќе се однесува...
Балкан ТОП СТОРИИ

Српска стока денеска не може да влезе во Косово, ниту камиони со српски регистарски таблички

Редакција
По апсењето на тројца припадници на косовската полиција, косовската влада донесе одлука да забрани влез на српска стока во Косово. Еуроњуз Србија утрово јави од...
Бизнис

(Видео) Украина заплени два македонски камиони, возачите ја напуштиле државата пеш

Редакција
Двајца македонски возачи на камиони по речиси две недели чекање на границата меѓу Украина и Полска, добиле дозвола да излезат од државата, меѓутоа без нивните...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски транспортери заглавени на границите на Украина со Полска и Романија

Редакција
Министерство за надворешни работи информираше дека во текот на денот имало неколку јавувања од наши транспортери на камиони кои заради воените дејствија во Украина се...
Локално

Забрана за движење на тешки моторни возила на планинскиот премин Стража и од Крива Паланка кон Деве Баир

Редакција
Поради интензивни врнежи од снег воведена е забрана за движење на тешки моторни возила на планинскиот премин Стража, како и на патниот правец Крива Паланка...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонски возач на камион е вистински херој во Србија

Редакција
Македонскиот возач на камиони Васе Гурев е вистински херој во Србија. Имено тој се понудил да донесе две инвалидски колички за деца од 2 и...
Локално

(Фото) Запалени четири камиони во Бутел, спречена поголема трагедија

Редакција
Пожарна Скопје на нивниот Фејсбук-профил информираа дека интервенирале на паркинг за камиони во населбата Бутел. „Запалени се четири товарни возила марка Волво. Брза и навремена...
Локално

МВР откри 16 неисправни камиони во гостиварско: Си возеле со расипани сопирачки и уреди за управување

Редакција
Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово на 30.07.2019 од 17 до 23 часот спровеле акциска контрола на мотоцикли, а во која вкупно биле...
Бизнис

Камионџиите преку апликација ќе пријавуваат мито, корупција и криумчарење мигранти

Редакција
Превозниците со помош на ИТ-апликација ќе можат да пријавуваат мито, корупција, застои и криминални дејства на граничните премини, од класичен шверц до криумчарење мигранти. Притоа...
Македонија

Детали за сообраќајот по патиштата: Снегот го отежнува движењето

Редакција
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот по интервенција на екипите на ЈП „Македонија пат“. Забрани...