еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за новиот гаф на Силјановска: „Ако може Бранко на 15, зошто не би можела Гога на 21 септември“

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика новиот лапсус на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, која вчера на централниот митинг во Скопје во еден наврат го утна датумот и ги повика граѓаните да гласаат на 21. септември.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои се 248. лица што донираа 200.000 евра за кампањата на Гордана Силјановска Давкова?

Што пишува во изборната програма на Силјановска Давкова: Македонска салата и Македонија без Северна

(Галерија) Силјановска приватно: Има две деца, слуша рокенрол, практикува јога

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Аплауз за здравствените работници кои посветено се грижеа за пациентите заболени од корона вирусот

Редакција

На продажба атрактивен деловен и магацински простор на „Авиоимпекс“

Никола Осило

„Стар си кога поретко излегуваш од Миле Јанакиески шо оди во притвор“: Твитер реакции за новото апсење и новиот притвор за екс министерот

Редакција