еМагазин

Tag : гаф

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Претседателот Пендаровски за момент „стана“ Црвенковски

Редакција
Мал симпатичен гаф се случи при вчерашното обраќање до јавноста на претседателот Стево Пендаровски  по повод продолжувањето на вонредната состојба откако од член на протоколот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „зовре“ за новиот гаф на Силјановска: „Ако може Бранко на 15, зошто не би можела Гога на 21 септември“

Редакција
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика новиот лапсус на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, која вчера на централниот митинг во Скопје во еден наврат...
Македонија

Силјановска за гафовите: Поважно е да не згрешите за тезите, отколку за име на град

Редакција
Кандидатката за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова денеска прашана за гафовите на митинзите во кои ги испомеша имињата на градовите, рече дека пристојно се...