еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Како градоначалникот Петре Шилегов го „виде“ пречекот на ракометарите на Вардар

Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика пречекот на ракометарите од скопскиот клуб Вардар – новиот шампион на Европа од страна на администрацијата на градот предводена од градоначалникот Петре Шилегов.

Posted by Петре Шилегов on Понеделник, 03 јуни 2019

На тоа допринесоа и политичките пораки од страна на навивачите, но и оние навредливите по национална основа, што секако се за осуда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русинот Шишкарев на прославата за Вардар: „Сакам да станам Македонец, барам една година пасош, но никој не ми дава“

„На плоштад Македонија умре Северна“: Твитер реакции за дочекот на Вардар во Скопје

(Галерија) Прослава со ракометарите на Плоштад: „Уааа“ за Град Скопје од граѓаните и „никогаш Северна само Македонија“ од навивачите

Видео/Фото:Фејсбук/Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Излекувани 195 здравствени работници во Македонија, заболени уште 41

Редакција

(ВИДЕО) Триесетина партии се обединија за позитивен исход на референдумот

Никола Осило

(Вознемирувачко видео) Автобус полн со деца за на екскурзија удри коњ во Струмичко

Редакција