еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) По невремето во Преспа: Автокапот Крани како погоден од ураган

Ден по големото невреме во охридско-преспанскиот регион автокапот Крани на Преспанското езеро изгледа како да е погоден од ураган.

На Твитер видео сподели новинарот Фуркан Салиу:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Овошните насади во Преспа се 100 проценти уништени

(Фото) Се утврдуваат штетите во Преспа: Се расчистуваат патиштата, домаќинствата се враќаат во нормала

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

Фото: Општина Ресен

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео+Фото) По кадата од Охридско езеро извадија и вреќа со плочки

Редакција

Плинска боца експлодирала додека неготинец печел ракија

Редакција

(Видео) Министерот кој не одржал ниту една прес-конференција за загадувањето и јавно призна дека не се „бави“ со граѓаните

Редакција