еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Водно никогаш нема да биде исто: Целосно уништен сртот кај Бел Камен

Граѓани на социјалните мрежи објавија фотографии и видеа од кои може да се види дека на Водно континурано продолжува сечата на шумата со ист интензитет и покрај најавите дека на Владата дека ќе има корекција односно кратење на рутата по која ќе минува гасоводот.

„Граѓани на Скопје, од денес планината Водно не е веќе иста. Демолиран е сртот кај Бел Камен, штетата е непроценлива, тоа повеќе не може никако да се санира како што не лажат егзекуторите на Водно. Глетката е тешка и мачна“, напиша уметникот Сергеј Дамовски на свјот фејсбук-профил.

Уништувањето продолжува, стигнати се до БЕЛ КАМЕН, пред брезовата шума.

Posted by Sergej Damovski on Петок, 24 август 2018

Фото/Видео:Сергеј Дамовски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пејпер Мил“: По рестартирањето, ја започнуваме последната фаза од изградбата на прочистителната станица на вода

Редакција

Воздухот се расчисти, се укинуваат мерките во Гостивар, Кичево и Кавадарци

Редакција

Убава вест: Јабланица ќе стане национален парк

Редакција