еМагазин
Image default
Балкан

(Видео) Вучиќ прозборе на албански: Сефере, добро ли изговорив?

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска на прес-конференција ги повика Србите на Косово да гласаат на предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат утре.

Вучиќ се обиде на албански да прочита дел од листата на Државната изборна комисија, а потоа му се обрати на новинарот Идро Сефери, да го праша дали добро изговорил.

Видео: alboo kk/You tube

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Фатен моментот како паѓа карпа на Навагио на Закинтос, една од најпознатите плажи во светот

Редакција

(Видео) Ердоган пристигна во Србија: Српската традиција и протестот на таксистите главен декор за пречек

Никола Осило

Каменос ја исклучи министерката Кундура од пратеничката група на Независни Грци, откако таа му даде подршка на Ципрас

Редакција