еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

За најмногу четири месеци треба да се сменат регистарските таблички од МК со NMK

Министерството за внатрешни работи да започне со издавање на нови регистерски таблички, во рок од 4 месеци. Во меѓувреме, како преодно решение, МВР ќе обезбеди налепници со ознака ‘NMK” за регистерските таблички на возилата, одлучила Меѓуресорската работна група за извршување на обврските кои произлегуваат од Договорот од Преспа, информираат од Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На излез од земјата ќе се става печат со појаснување дека патните исправи се на Република Северна Македонија

За три дена на граничните премини и на аеродромите ќе има табли со Република Северна Македонија

(Фото) Владата на Република Македонија стана Влада на Република Северна Македонија

Влада: Од денеска Македонија е Република Северна Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Реконструкцијата на Владата денеска во Собрание: Ќе дадат ли пратениците зелено светло за предлозите на Заев?

Никола Осило

Детален преглед: Кои компании од берзата прават профит, а кои работат со загуба?

Никола Осило

Што се случува со предметот „Пациент“ на СЈО, во кој се гони Бујар Османи

Редакција