еМагазин
Image default
Македонија

Амди Бајрам почна да собира потписи за кандидатурата за претседател

Амди Бајрам, кандидатот за претседател на Сојузот на Ромите, преку својот Фејсбук профил најави дека од денеска почнува со собирање потписи за кандидатурата за претседателските избори.

„За сега, потписи ќе се собираат во старите простории на Општина Бутел (односно старите бараки) секој ден од 09:00 до 19:00 часот.

Наскоро ќе излеземе со информации за локации за собирање потписи во другите општини низ Македонија. Ве молиме сподетеле го овој статус за што повеќе поддржувачи го видат соопштението…“, пишува Бајрам.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Амди Бајрам ќе собира гласови за да стане претседател со „Амди-кола“

Твитер „зовре“ по јавните настапи на Бајрам: „Амди најреално ја има укапирано македонскава политика“

Само Амди Бајрам може да има ваков анкетен лист: Каков имот пријавил

Фото: ТВ24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Поддржувачот на промена на името избран за претседател“: Светските медиуми за победата на Пендаровски

Редакција

Преспанскиот договор чудо за Пендаровски, штетен за Силјановска

Никола Осило

Престанува мандатот на обвинителите на СЈО, Јовески може повторно да ги активира

Редакција