еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Разрешната министерка Мизрахи објави фотографија со ќерка и: „Срцето ни е во Македонија“

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, која деновиве беше топ тема на својот Фејсбук профил објави фотографија со нејзината ќерка Рина.

„Моја Рина, Македонија е наше дома повеќе од петстотини години. Срцето ни е тука!“, напиша таа под фотографијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ не даде предлог, до изборите министерското место на Мизрахи останува празно

Мизрахи беше разрешена на барање на техничкиот министер Оливер Спасовски поради непочитување на Договорот од Преспа и Уставот, бидејќи таа држеше прес конференции во Министерството за труд и социјална политика пред табла на која пишува Република Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Од ВМРО-ДПМНЕ чиј кадар беше Мизрахи, одлучија да не предложат нејзина замена.

Фото: Фејсбук/Мизрахи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ангеловска и посака добредојде на дополнителната заменик-министерка Гордана Димитриевска Кочовска

Редакција

(Вознемирувачко видео) Безбедносните камери во „Дежа Ву“ во Капитол Мол, забележаа возрасна жена како малтретира мало дете

Редакција

Зголемени квоти за сите 772 аптеки и за април 

Редакција