еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Што открива Фејсбук за новата министерка за финансии, Нина Ангеловска

Нина Ангеловска од вчера и официјално ја презеде функцијата министер за финансии. Таа е првата жена во Македонија на оваа позиција.

Што открива за нејзе Фејсбук?

Разбирлив е интересот на јавноста за сите информации поврзани со нејзе, па затоа интересно да се види што открива за Ангеловска, нејзиниот Фејсбук профил.

Од бројните фотографии може да се заклучи дека дефинитивно е спортски тип, и дека сака да вози велосипед, но и да скија. И да, нема дилема сака да патува.

Каква музика слуша и што гледа?

Сака да слуша домашна музика, ако се суди по нејзините лајкови, од Тамара до Даниел Кајмаковски, а го слуша и Michael Buble…

Љубител е и на бројни телевизиски шоуа и серии, како Фчерашни новости, Еден на еден, Секс и градот, Модерна фамилија, Менталист…

Лајкови има и за Златна бубамара, Царинска управа, неколку македонски банки, Форбс, Холандска амбасада, американскиот Стејт департмент, бројни светски предавачи и тренери, а интересно е дека од политичарите лајк има и за Јове Кекеновски…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Прв работен ден на министерката Нина Ангеловска: Три „опасни блондинки“ дискутираа за државните финансии

Која е професионално и приватно, Нина Ангеловска, новата министерка за финансии

Што пишува во биографијата на Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за домашни инвестиции

Која е Елизабета Наумовска, новиот заменик-министер за образование и наука

Фото: Министерство за финансии/Фејсбук/Ангеловска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас: Набргу ќе бидам првиот грчки премиер кој го посетил Скопје

Никола Осило

(Фото) Ресторан со пратечки содржини „никнува“ кај познатиот видиковец на Козјак

Никола Осило

(Галерија) Timberland слави 45 години од постоењето на „yellow boots” со специјална колекција

Редакција