еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на приемот кај Дедо Стефан

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, претседателот на Собранието, Талат Џафери, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, министерот за здравство, Венко Филипче, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, американскиот амбасадор Џес Бејли, и други политичари, амбасадори и бизнисмени денеска присуствуваа на празничниот прием приреден од Архиепископот охридски и македонски, г. г. Стефан по повод Рождеството Христово – Божик и празникот на св. првомаченик Стефан.

Фото: Фејсбук/Спасовски/Џафери

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) На граѓаните не им е до прослава: Слаб интерес за забавата на Владата за независноста и за собирот за бојкот

Редакција

Младен Чадиковски е новиот претседател на Здружението на новинари на Македонија

Редакција

„Заев се враќа во Скопје со ново „жими мајка“ од Меркел“: Твитер реакции за средбата

Редакција