еМагазин
Image default
Македонија

Поранешната обвинителка од СЈО, Лиле Стефанова и понатаму ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова, со одлука на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и понатаму ќе ги застапува предметите на СЈО, „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“.

Овие предмети од пред неколку дена се во владение и во надлежност на Јавното обвнителство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила поранешната обвинителка, Лиле Стефанова, која ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Каков имот пријавил поранешниот обвинител на СЈО, Гаврил Бубевски, кој ќе го застапува предметот „Монструм“

Каков имот пријавила поранешната обвинителка на СЈО, Фатиме Фетаи, која ќе го застапува предметот „Монструм“

Каков имот пријавила обвинителката Ленче Ристоска, која ќе го застапува случајот „Талир 2„

Фото: 1ТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Jанкулоска за ТВ21: Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде

Редакција

Собранието го донесе Законот за судски совет

Редакција

Обвинителството бара притвор за уапсениот инспектор на УЈП за поткуп

Редакција