еМагазин

Tag : „Маџар Телеком“

Македонија

Продолжува судењето за „Маџар Телеком”

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Маџар телеком“. Предметот „Маџар телеком” се води против поранешните генерален и финансиски директор на „Македонски...
Македонија

Рочиштето за „Маџар телеком“ одложено за 29 јануари

Редакција
Кривичниот суд денеска го одложи рочиштето за случајот „Маџар телеком“ за 29 јануари, за кога треба да биде обезбеден сведокот Слободан Богоевски. Случајот „Маџар телеком”...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжат судењата за случаите „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна...
Македонија

Продолжуваат судењата за Титаник, Т.Н.Т., несреќатата кај Ласкарци и Маџар Телеком

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за предметите Титаник, Т.Н.Т.,  несреќата кај Ласкарци и Маџар Телеком. Судењето за автобуската несреќа...
Македонија

Судењето за „Маџар-Телеком“ одложено поради отсуство на судијката Давиткова

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено рочиштето за случајот „Маџар-Телеком“, поради оправдано отсуство на судијката Ленка Давиткова. На денешното рочиште требаше да биде...
Македонија

Продолжува судењето за „Монструм“, „Маџар Телеком“ и „Т.Н.Т.“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Монструм“, „Маџар Телеком“ и „Т.Н.Т.“. Судењето за петкратното убиство кај...
Македонија

Отсуството на Слободан Богоески го одложи судењето за „Маџар телеком”

Редакција
Случајот против поранешните генерален и финансиски директор на Македонски телеком, Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената положба...
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“ и „Маџар телеком“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“ и „Маџар телеком“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кои ги...
Македонија

Поранешната обвинителка од СЈО, Лиле Стефанова и понатаму ќе ги застапува „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“

Редакција
Поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова, со одлука на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и понатаму ќе ги застапува предметите на СЈО,...
Македонија

Продолжува судењето за „Маџар телеком“ на СЈО

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето против поранешниот генерален и поранешниот финансиски директор на Македонски телеком, Атила Сендреи и Ролф...