еМагазин

Tag : „Титаник 3“

Македонија

Судењето за „Титаник 3“ одложено за 29 јануари

Редакција
Судењето за уништување изборен материјал на локалните избори во 2013 година „Титаник 3“ се одложи за 29 јануари 2020 година. За денешното рочиште не беше...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжат судењата за случаите „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои актуелни функционери ги гони СЈО?

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО), чиј мандат истекува на 15 септември има отворено две истраги за актуелни функционери, „Попис“, во кој се води истрага за пратеникот...
Македонија

Продолжуваат судењата за „Траекторија“, „Монструм“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Монструм“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Случајот „Траекторија”...
Македонија

Судијката Оља Ристова изземена од предметот „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Претседателот на Кривичниот суд Скопје, Иван Џолев го прифати барањето на судијката Оља Ристова  за нејзино изземање од предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) означен како „Титаник...
Македонија

Поради недостапност на сведок, судењето за „Титаник 3“ продолжува на 24 јануари

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник 3“ во кој се обвинети Ејуп Аљими и Исмет Гури од ДУИ продолжува на 24 јануари, кога судечкиот совет ќе...
Македонија

Нови рочишта за „Титаник 2“, „Титаник 3“ и „Тарифа“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска закажани се нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Титаник 2“, „Титаник 3“ и „Тарифа“. Судијата Огнен Ставрев на...
Македонија

Поради отстуство на Оља Ристова, одложено рочиштето за „Титаник 3“

Редакција
Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено за 13 ноември....
Македонија

Нови судски рочишта за „Топлик“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Топлик“ и „Титаник 3“. Во случајот „Топлик“ првоосомничен...
Македонија

Нови рочишта за  „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Т.Н.Т.“ и „Титаник 3“. На судењето за  „Т.Н.Т.“ што...