еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор од 30 дена за Боки 13 и Зоран Кичеец

Кривичниот суд синоќа им одреди 30 дневен притвор на Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски-Кичеец.

Јовановски и Милевски од страна на Јавното обвинителство се сомничат дека сториле кривично дело „примање награда за противзаконито влијание“, а Јовановски и за кривично дело „перење пари и други приноси од казниво дело“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Се сретнаа пред Кривичен: Боки13 и рече на Русковска дека лаже

За случајот со Боки13 и Зоран Милески, Обвинителството има аудио и видео снимки

(ВИДЕО) Боки13 со лисици на распит во Кривичен, претрес во 1ТВ и домот бокина неговите родители

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР апси поранешни високи функционери, административни службеници и лица кои вршат работи од јавен интерес

Редакција

Ципрас изгуби на изборите во Грција, најави предвремени парламентарни избори

Редакција

Судот одреди осум дневен притвор за Јакимовски, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Редакција