еМагазин

Tag : 5Г

Бизнис

Димитријоски: Тендер за 5Г до крајот на 2020, мерењата на тест мрежата согласно нормите

Редакција
Сашо Димитријоски, директор на Агенцијата за електронски комуникации во интервју за МИА одговараше на прашања поврзани со 5Г мрежата, за која деновиве во македонската и...
Бизнис

Македонски телеком: Нема 5G мрежа во употреба

Редакција
„Македонски телеком“ денеска преку соопштение ги демантираше информациите дека е активирана 5G мрежа во земјава. –  Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Што покажаа мерењата на АЕК за нејонизирачко зрачење од 5G технологијата?

Редакција
Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) спроведе мерења на нејонизирачко зрачење со цел да се види доприносот од новата 5G NR технологија од тест мрежата на...
Техно ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонски Телеком ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот на Скопје

Редакција
Македонски Телеком ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот на Скопје, со што обезбеди услови за тестирање на оваа нова технологија во реални услови....
Техно

А1 Македонија го реализираше првиот повик на 5G технологија

Редакција
A1 Македонија, како компанија што постојано ги имплементира најсовремените технологии што обезбедуваат највисоко ниво на квалитетот на услугата за своите корисници, со гордост објавува дека...