еМагазин

Tag : „Aegean airlines”

ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Фото) Авионот од Атина свечено пречекан и на скопскиот аеродром: Топло добредојде за Aegean Airlines

Редакција
Со свечена церемонија за добредојде, ТАВ Македонија вечерва го пречека првиот директен лет од главниот град на Грција до Скопје, опериран од Aegean Airlines, најголемата...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Османи го „сефтоса„ летот Атина-Скопје, прв помеѓу Македонија и Грција по 10 години

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи на својот Фејсбук профил објави видео од качувањето на првиот лет помеѓу Македонија и Грција по 10 години пауза....
Македонија

Османи прв ќе лета до Атина со новата линија на „Aegean airlines”

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во четврток, на 1 ноември ќе замине за Атина по повод повторното воспоставување на авионската линија меѓу македонската...