еМагазин

Tag : тав

Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ: Превезени над 3 милиони патници на двата македонски аеродроми

Редакција
Над 3 милиони патници патувале преку двата македонски аеродрома – Меѓународниот Аеродром Скопје и Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, од први јануари заклучно со 16....
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако имате лет за време на Советот на ОБСЕ, тргнете навреме имајќи го предвид посебниот сообраќаен режим, апелираат од ТАВ

Редакција
Скопје утре и задутре ќе биде под посебен сообраќаен режим имајќи го предвид одржувањето на Советот на ОБСЕ. Од ТАВ Македонија информираат дека авиосообраќајот ќе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) ТАВ го отвори реновираниот бизнис-салон на Меѓународниот аеродром Скопје

Редакција
Денеска на Меѓународниот аеродром Скопје, на свеченото отворање проследено со сечење лента и коктел, беше отворен целосно обновениот Primeclass бизнис-салон, управуван од ТАВ Оперативни услуги,...
Бизнис

ТАВ, Кроација ерлајнс и туристичката заедница на Сплитско-Далматинската жупанија ја презентираа авиолинијата Скопје-Сплит на македонските туристички агенции

Редакција
ТАВ Македонија, со своите претставници од Меѓународниот Аеродром Скопје, како коорганизатор, заедно со Croatia Airlines и Туристичката заедница на Сплитско-Далматинската жупанија, на 24 април 2023...
Бизнис ТОП СТОРИИ

2,4 милиони патници патувале преку скопскиот и охридскиот аеродром во 2022 година

Редакција
ТАВ Македонија, аеродромскиот оператор на двата македонски аеродрома, Меѓународниот Аеродром Скопје и Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, бележи 70% пораст во патничкиот сообраќај во 2022,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) ТАВ: Отворена новата продавница на ATU Duty Free на Скопскиот аеродром

Редакција
Нови брендови како Armani, Prada, Buckley, Fossil, Tommy Hilfiger, Travel Blue, Cartier, Narciso Rodriquez, Tom Ford и Tikiri сега им се достапни на патниците во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Летовите не се откажани, но сообраќајот моментално е запрен, велат од ТАВ Македонија

Редакција
Меѓународниот Аеродром Скопје утрово преку електронска пошта прими закана за поставенa експлозивнa направa, информираат од ТАВ Македонија. „Информацијата веднаш беше пријавена до Министерството за внатрешни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дојава за бомба и на скопскиот аеродром, откажани се сите летови

Редакција
Дојави за бомби утрово биле испратени до хотелот „Александар Палас“, Меѓународниот аеродром – Скопје, „Ист гејт мол“ и средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“. Од „Александар...
Бизнис

Скопскиот аеродром по 7. пат најдобар аеродром во Европа во категоријата на негова големина

Редакција
Меѓународниот аеродром Скопје е награден од страна на Меѓународниот совет на аеродроми (АЦИ) со наградата за квалитет на аеродромските услуги (ASQ Award) за Најдобар аеродром...
Бизнис

Скопскиот аеродром повторно со признание во иницијативата „Гласор на клиентот“ на Aci world

Редакција
Меѓународниот Аеродром Скопје повторно се стекна со признание од Меѓународниот совет на аеродроми (ACI – Airports Council International World) во иницијативата наречена The Voice of...