еМагазин

Tag : Јаким Неделков

Македонија

Штрајкот на просветните работници ставен во мирување

Редакција
Штрајкот на просветните работници е ставен во мирување до конечната понуда од Министерството за образаование и наука, изјави денеска претседателот на Синдикатот за образование, наука...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

СОНК не прифаќа зголемување на платите од 10 отсто, најави штрајк

Редакција
Советот на СОНК едногласно донесе одлука дека не го прифаќа предлогот на Министерството за образование и наука (МОН) и Владата за зголемување на платите во...