еМагазин

Tag : Ареа

Забава ТОП СТОРИИ

АРЕА со два акустични концерти во Филхармонија, едниот е веќе распродаден

Редакција
На 19 и 20. април ќе се одржат двата акустични, последователни концерти на рок-групата „Ареа“. Концертите се закажани во Филхармонија, а членовите на групата најавуваат акустична музичка магија и патување низ нивната 30-годишна...
Забава ТОП СТОРИИ

Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола на 7. октомври

Редакција
Ареа ќе одржи акустичен концерт во Битола, на 7. октомври. „Предходната година го издадовме новиот албум „Љубов е“ и до сега имавме повеќе концертни настапи...
Забава

(Видео) „Јаве или сон“- нова песна на „Ареа“

Редакција
„Ареа“ имаа нова песна насловена „Јаве или сон”. Видео записот за оваа песна го режираше, снимаше и монтираше Александар Ристовски. „Снимањето се одвиваше на локација...
Забава

(Видео) Нова песна од Ареа, „Ангелу мој“

Редакција
Бендот „Ареа“ објави нова песна, „Ангелу мој“, блуз рок балада, која ќе биде дел од нивниот нов албум. Албумот, како што информираат од бендот, треба...
Забава

(ВИДЕО) “Отсекогаш”, нова песна на „Ареа“

Редакција
Една од најдобрите македонски групи, „Ареа“ објави нова песна насловена како “Отсекогаш”. Видео записот за оваа песна го режираше, снимаше и монтираше Даниел Јовески. Снимањето...
Забава

(ВИДЕО) “Те спомнувам“: Нова песна на „Ареа“

Редакција
„Те спомнувам“ е новата песна на „Ареа“, која е целосно авторско дело на групата: текст, музика, аранжман и продукција. Спотот е сниман на неколку локации...
Забава

(Видео) По пет години „Ареа“ со нова песна: Ружица авторка на текстот „Зрак“

Редакција
Популарната група „Ареа“ имаат нова песна – „Зрак“ за која снимија и видео. „Поминааа 5 години од пуштањето во етер на нашата последна песна „Запознај...