еМагазин

Tag : барака

Локално

(ВИДЕО) Изгоре бараката на ЈП „Улици и патишта“ Скопје

Редакција
Пожар избувнал ноќеска во бараката на ЈП „Улици и патишта“ во Скопје од автомобил што бил паркиран до објектот и веќе е целосно изгаснат, потврдија...
Локално

Шалтерите во барака 16 на Град Скопје, од денеска ќе работат до 18 часот

Редакција
Во согласност со издадените мерки и најновите препораки од Владата, Градот Скопје информира дека шалтерите во барака број 16 од денеска ќе работат од 7:30...
Локално

Изгоре барака во Битола

Редакција
На 25.04.2019 година околу 02.45 часот во СВР Битола било пријавено дека  на ул.„Девеани“ во Битола настанал пожар во барака сопственост на М.Р.(60), информира МВР....
Локално

Три пожари во скопско: Изгореа работлница, хангар и барака

Редакција
На 28.10.2018 година околу 07.00 часот, во работилница за прозори и врати на улица „Методија Андонов Ченто“ во Скопје, сопственост на С.П.(58) од Скопје, од...