еМагазин

Tag : ЈП „Улици и патишта“

Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП Улици и патишта – Скопје склучи договор со „Албимпекс петрика“ вреден 479,6 илјади евра

Редакција
Јавното претпријатие Улици и патишта – Скопје склучи договор за набавка на битумен (втор пат), со друштвото за трговија „Албимпекс петрика“ ДООЕЛ увоз-извоз Охрид. Договорот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Ќамил Ковачи, кој е нов директор на ЈП Улици и патишта

Редакција
Ќамил Ковачи е новиот в.д. директор на Јавното претпријатие Улици и патишта Скопје. Тој доаѓа на местото на Саит Саит. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Ќамил Ковачи нов...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќамил Ковачи нов директор на ЈП Улици и патишта Скопје

Редакција
Саит Саит денеска е разрешен од директорската функција на Јавното претпријатие Улици и патишта и за в.д директор е поставен Ќамил Ковачи, соопшти прес-службата на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Оставка поради Арсовска и од Борис Настов, директор на ЈП Улици и патишта

Редакција
Оставка поднесе и Борис Настов, директор на ЈП Улици и патишта-Скопје. “Најнапред сакам да се заблагодарам за довербата и поддршката што ми беше дадена за...
Локално

(ВИДЕО) Изгоре бараката на ЈП „Улици и патишта“ Скопје

Редакција
Пожар избувнал ноќеска во бараката на ЈП „Улици и патишта“ во Скопје од автомобил што бил паркиран до објектот и веќе е целосно изгаснат, потврдија...
Бизнис

ЈП „Улици и патишта“ Скопје со добивка од 28,8 милиони денари

Редакција
Според податоци на Град Скопје јавното претпријатие (ЈП) „Улици и патишта“ Скопје во првата половина од 2021 година бележи вкупни приходи во износ од 158.903.692...
Бизнис

ЈП „Улици и патишта“ лани со добивка од 33.5 милиони денари

Редакција
ЈП „Улици и патишта“ Скопје во 2018 година бележи вкупни приходи од 306.228.144 денари, што е за 75.226.747 денари помалку во однос на 2017 година,...