еМагазин

Tag : Благојче Трпевски

ЖИВОТ

Гостивар завиен во црно: Меѓу настраданите е и раководителот на Секторот за сообраќај на Град Скопје

Редакција
Синоќешната вест за 14-те загинати патници Гостиварци во автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово, ги потресе жителите на првиот град на Вардар. Многумина на социјалните мрежи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Помеѓу загинатите и син на пратеник на СДСМ од Гостивар

Редакција
Пратеничката група на СДСМ за „Телма“ потврди дека помеѓу загинатите во тешката сообраќајна несреќа е и Јовица Трпевски, син на пратеникот Благојче Трпевски од Гостивар....