еМагазин

Tag : Букурешт

Балкан

(ВИДЕО) Масовна посетеност: Околу 10.000 граѓани на Парадата на гордоста во Букурешт

Редакција
Околу 10.000 лица вчера се приклучија на Парадата на гордоста во Букурешт, речиси една година откако во Романија не успеа референдумот за забрана на истополовите
ЖИВОТ

Димитров никако да стигне до Букурешт: Авионот од Виена не можел да слета поради магла

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил објави дека не може да стигне до Букурешт, за неформалниот состанок на министрите за надворешни работи