еМагазин

Tag : дијагноза

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Бошко се лекува во Турција, потребни се средства за операција за целосно отстранување на канцерот

Редакција
Бошко Јанкулов на кој што му беше дијагностициран канцер на карлица веќе подолго време е на лекување во Турција. Претстои операција за целосно отстранување на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Професор Дејан Трајковски: Се однесуваме како патниците од „Титаник“, а сигурно има 30 дијагностицирани со британскиот сој на коронавирусот

Редакција
Професорот на Технички факултет во Битола, Дејан Трајковски кој на неговиот Фејсбук-профил секојдневно прави анализи за трендот на заболени, пишува за тренд на зголемување на...