еМагазин

Tag : гаранции

Македонија

Бугарско МНР: Бугарија бара гаранции за нејзините услови во преговарачката рамка

Редакција
Бугарија ја извести Европската комисија дека не е во можност да ја прифати предложената преговарачка рамка за Република Северна Македонија и нацрт-декларацијата, бидејќи не ги...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе излезат ли од притвор: Камчев нуди гаранција дека нема да избега од 14, а Мијалков од 1 милион евра

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев и бизнисменот Сашо Мијалков, кој е и поранешен прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) нудаат невообичено за наши услови...