еМагазин

Tag : Голем Крчин

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Литургија на врвот Голем Крчин (2.341мнв), во организација на Бигорската Обител по осми пат

Редакција
Во висините, на оние места каде што земјата се соединува со небото и првите зраци на сонцето ти го благословуваат претстојниот ден, каде сосредоточено и...
ЖИВОТ

Монаси и монахињи на Голем Крчин ќе отслужат божествена утринска литургија

Редакција
Братството од Бигорскиот манастир и сестринството на манастирот „Свети Георгиј Побдоносец“ од дебарското село Рајчица и оваа година, на 18 август, ќе го организираат најатрактивното...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Божествена литургија на врвот на Крчин

Редакција
Трета година по ред братството од Бигорскиот манастир и сестринствата на манастирите од Рајчица и Пречиста предводени од игуменот архимандрит Партениј отслужија Божествена литургија на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Монасите и монахињите од Бигорскиот и Рајчичкиот манастир ќе го искачуваат Голем Крчин и на врвот ќе има литургија

Редакција
Монасите и монахињите од Бигорскиот и Рајчичкиот манастир, и оваа година со особена радост  информираат, а воедно и покануваат да бидете дел од еден несекојдневен...