еМагазин

Tag : монахињи

ЖИВОТ

Монаси и монахињи на Голем Крчин ќе отслужат божествена утринска литургија

Никола Осило
Братството од Бигорскиот манастир и сестринството на манастирот „Свети Георгиј Побдоносец“ од дебарското село Рајчица и оваа година, на 18 август, ќе го организираат најатрактивното
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Монахињите во манастирот Рајчица прават сапуни со мед, козјо млеко и кал со сулфур

Редакција
Еден од најубавите манастири во западна Македонија е тој во дебарското село Рајчица. Тој е женски манастир и е метох на познатиот и најбогатиот македонски