еМагазин

Tag : Гордана Сиљановска – Давкова

Македонија

Сиљановска на Твитер: Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар!

Редакција
Професорката и поранешна кандидатка за претседател на државата, Гордана Сиљановска Давкова твитна за последните случувања со Специјалното јавно обвинителство (СЈО): Проблемот со доказите во СЈО...
Македонија

Силјановска: Од мене, ниту било ниту ќе биде фикус, јас му припаѓам на родот на кактуси

Редакција
Во долгата листа на изборни начела и стандарди, вградени во бројните изборни документи, заслужено место има оној за нужноста од неутрално однесување на државните органи...