еМагазин

Tag : хуманитарност

Да помогнеме

Донаторска акција „Нахрани 10.000“: Целта е да се соберат 10 тони храна за 10.000 социјално загрозени граѓани

Редакција
Храна за социјално загрозени граѓани ќе може да се донира денеска до 18 часот на 19 локации во Скопје, Велес, Битола, Штип, Кочани и Гевгелија,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) На хуманитарниот базар во „Нова“ се собраа средства за Дневниот центар за деца на улица

Редакција
Стотици граѓани викендов го посетија традиционалниот семеен базар во меѓународното училиште „Нова“ во Скопје на кој се собраа средства наменети за Дневниот центар за деца...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Црквите се прозвани дека не помагаат на граѓаните, но не е така

Редакција
Со лични прилози на свештениците и верниците при храмот „Св Николај Мирликиски“, населба Аеродром, како и со средства од касата на храмот, се купиле фрижидер,...