еМагазин

Tag : Илбер Села

Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Бујар Османи стана и „инспектор“ за употребата на албанскиот јазик

Редакција
На својот Фејсбук профил, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи објави видео на кое заедно со директорот на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба...
Македонија

Владата го именуваше Илбер Села за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците

Редакција
Владата на денешната седница го именуваше Илбер Села за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците. „Именувањето е извршено во согласност...