еМагазин

Tag : Коце Трајановски

Македонија

Сведок на судењето за „Плацеви на Водно: Лично Коце Трајановски ме однесе во „жолтата зграда“ и донирав 300.000 денари

Редакција
На денешното рочиште за случајот „Плацеви на Водно”, сведочеа двајца сведоци на Обвинителството, кои посочија дека биле донатори за партијата ВМРО-ДПМНЕ во минатото, пренесува „Фокус“....
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ не беше дел од протестите „За заедничка Македонија“, рече Трајановски на судењето за “организаторите на настаните од 27 април“

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ немаше учество во протестите „За заедничка Македонија“, изјави Коце Трајановски, сослушан како сведок на одбраната на денешното судење за организаторите на настаните во Собранието...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР кривично го гони Коце Трајановски за вработувањето на директорот на „Водовод и канализација“

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски и уште три лица од градската администрација за злоупотреба на...