еМагазин

Tag : Кочо Рацин

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Цитати од Конески, Мисирков, Прличев, Рацин, Андреевски… испишани на Кале, Собрание, Самуилова твтрдина

Редакција
Преку видео проекции на повеќе објекти во државата синоќа беа испишани цитати за македонскиот јазик, идентитет и култура во чест на одбележувањето на Денот на...
Локално

Нападнато 13-годишно дете на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје

Редакција
На 11.09.2019 во 23.10 часот во СВР Скопје, Г.П.(41) од Скопје пријавил дека околу 20.20 часот на бул.„Кочо Рацин’’ едно лице физички го нападнало неговиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Во чест на Кочо Рацин: 13 планинари изодеа марш од 170 километри и пристигнаа на Лопушник

Редакција
Во чест на Кочо Рацин, 13 планинари изодеа марш долг 170 километри и пристигнаа на врвот Стог, Лопушник во чија што близина се наоѓа гробот...