еМагазин

Tag : кола

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Убава приказна која го освои Балканот: Албанци во Тетово му помогнаа на Србин од Ниш да ја поправи колата

Редакција
Статусот на Фејсбук на Никола Петровиќ од Ниш, Србија, масовно се споделува и собра бројни позитивни коментари. Во него тој го споделува своето искуство од...
Локално ТОП СТОРИИ

Брачен пар се удави во Радика, откако нивниот автомобил излетал од патот

Редакција
Две лица се извадени од водите на реката Радика, откако вчера попладне било пријавено дека автомобил паднал во реката. Според првичните информации, станува збор за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Mакедонската craft ракија „Гордион амбер“ на Гевгелиска дестилерија, ќе се дистрибуира преку КОЛА

Редакција
Соработката меѓу Гевгелиска дестилерија и дистрибутерската куќа КОЛА ќе значи достапност на македонскиот пазар, стратегија која се совпаѓа со визијата за иднината на брендот Гордион...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Субвенции за плин и метан во кола: Кој и колку може да добие

Редакција
Како уште една мерка за справување со аерозагадувањето, ќе се субвенционира купување и вградување на уред за погон на ТНГ, метан или друг вид на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стево е безбеден, го сликале заради колата, вели Заев, Пендаровски убеден дека го следат

Редакција
Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска информираше дека утре во 20 часот во Владата ќе оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....