еМагазин

Tag : кома

ЖИВОТ

Почина Ирена Богданоска од Крушево, која по убод од инсект беше во кома

Редакција
Почина Ирена Богданоска од Крушево, која на 9 август по убод од инсект падна во кома. „Почитувани роднини, драги пријатели во овие тажни и тешки...
Свет

Рускиот опозиционер Алексеј Навални излезе од вештачка кома

Редакција
Рускиот опозиционер Алексеј Навални излезе од вештачка кома и во „фази“ ќе биде симнат од апаратот за вештачко дишење, соопшти денеска берлинската болница. Навални, кој...
Да помогнеме

(Фото) Врз Ангел падна лулашка тешка 110 килограми, потребни се средства за лекување

Редакција
На Ангел Аврамовски му е потребна помош откако лулашка тешка 110 килограми падна врз него, по што две недели беше во кома. Ангел има тешки...
Македонија

Обвинителот Бубевски: СЈО го држат во вештачка кома

Редакција
Законодавецот и општеството во овој момент Специјалното јавно обвинителство (СЈО) го држат во некаква вештачка кома, истакна денеска јавниот специјален обвинител Гаврил Бубевски одговарајќи на новинарско прашање...