еМагазин

Tag : конак

Да помогнеме

Новиот конак во Лешочкиот манастир го добива својот лик: Се бара помош за доизградба

Редакција
Во завршна фаза е изградбата на новиот конак при Лешочкиот манастир чии темели беа поставени и осветени на 1 февруари годинава. Објектот веќе го добива...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пролетен снег ја разубави Попова Шапка

Редакција
Иако е веќе средина на април оваа пролет донесе нови снежни врнежи во некои делови на нашата земја. Фотографиите објавени утринава покажуваат колку е прекрасна...
Локално

Бигорски манастир ќе добие нов гостински конак

Редакција
Новиот објект ќе се гради на постоечкиот манастирски паркинг, пред долната порта и ќе располага со 70-тина легла. Чинот на осветување го изврши Митрополитот Дебарско-кичевски...