еМагазин

Tag : коридор 10

ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

Скопје и Белград ќе инвестираат во железничката инфраструктура на Коридорот 10

Редакција
Премиерите на Северна Македонија и на Србија, Димитар Ковачевски и Ана Брнабиќ денеска најавија модернизација на железничката пруга долж Коридорот 10. Ковачевски истакна дека мора...
ДОБРОСОСЕДСТВО ТОП СТОРИИ

(Фото) Од Скопје до Белград ќе се патува за три и пол до четири часа: Отворен јужниот крак на Коридорот 10

Редакција
Премиерот Зоран Заев синоќа заедно со српскиот претседател Александар Вучиќ присуствуваше и говореше на свеченото отварање на јужниот крак на Коридорот 10 на делницата на...
Балкан

Србија: Целосно се урна потпорниот ѕид на коридорот 10 кон Македонија

Редакција
Бетонскиот потпорен ѕид кој вчера делумно се урна на Коридорот 10 во Грделичка клисура, денеска поради лизгање на земјиште целосно е урнат. Овој потпорен ѕид,...