еМагазин

Tag : Крушопек

Локално

Опожарени куќа, три патнички возила и мотоцикл во скопски Крушопек

Редакција
Три патнички возила и мотоцикл се опожарени ноќеска во селото Крушопек во општина Сарај. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека се опожарени патничко возило...
Локално

Гореше „мерцедес“ во Крушопек

Редакција
На 14.01.2021 во 02.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Крушопек, скопско, настанал пожар во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, сопственост...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Крушопек

Редакција
Заврши распитот на лицата кои беа лишени од слобода во акцијата во с. Крушопек, Општина Сарај, информираат од Јавно обвинителство. „Надлежен јавен обвинител од Основното...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Арно викаа дрога ставаат во бананите„: Твитер реакции за заплениот кокаин во Крушопек

Редакција
Во полициска акција во скопското село Крушопек е запленета 1 килограм, а не 1 тон кокаин, како што претходно пренесоа дел од медиумите, најден во...
Македонија

Запленетиот кокаин во Крушопек, дел од 1,3 тони по потекло од Колумбија наменет за Копер, Словенија

Редакција
За полициската акција што синоќа се одвиваше во село Крушопек, во скопски Сарај, при што беше запленет еден килограм од вкупно 1,3 тони кокаин контролирана...