еМагазин

Tag : лаги

Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски вели дека ги „исправал“ лагите на власта пред Ескобар

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја оцени средбата со американскиот заменик-помошник државен секретар, Габриел Ескобар како конструктивна и пријателска помеѓу стратешки партнери и рече дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови лаги и провокации од Радев: Македонија градела идентитет врз фалсификат и испратила десетици илјади во концентрациони логори

Редакција
Ако зборуваме за фашизам, треба да биде јасно дека Иван Михајлов е човекот кој одбил Хитлер да ја вовлече Македонија во братоубиствена војна со Бугарија,...
Македонија

СДСМ: Најголемите 10 лаги на Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ во 2018

Редакција
За антинародното и антизападно ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски, 2018 беше година на лажни вести, немање став, деструкција и блокади на иднината на Македонија, се...