еМагазин

Tag : листа на должници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Листа на должници на УЈП: Се намалува бројот на граѓани и фирми кои и должат на државата

Редакција
На најновата листа на должници бр.10/2018 на Управата за јавни приходи (УЈП) објавени се 2.043 должници – правни лица (помалку за 135 од претходната листа)...
Бизнис

Проверете дали сте на новата листа на должници на УЈП

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) ја објави новата Листа на должници бр.10/2018 за долгови доспеани до 30.06.2018 и неплатени до 30.09.2018 година по основ на...