еМагазин

Tag : Мак Аутостар

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) и Мак Аутостар се вклучи обележување на Денот на планетата, со симболично исклучување на светилките

Редакција
И Мак Аутостар се вклучи во вчерашното обележување на Денот на планетата, кој се облежува со симболично исклучување на светилките....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Mitsubishi во Македонија, најдобар во Европа

Редакција
Компанијата Мак Аутостар генерален дистрибутер на Mitsubishi во Македонија, е најдобриот дистрибутер во Европа, за 2020 година, информираат од таму. Податоците се однесуваат според постигнатите...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Македонија доби „Премиум“ деловен центар: Како изгледа

Редакција
Мак Аутостар компанијата инвеститор, на јубилејот на 25 години од своето постоење и официјално го пушти во употреба новиот деловен центар Премиум, наменет за изнајмување...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Една од тајните на успехот на Mercedes-Benz за најдобра автомобилска марка во светот – М-Класа

Редакција
Далечната 1991 година, го означи почетокот на нови движења во светската економија, отворање нови пазари и забрзан технолошки напредок во сите сфери на општественото живеење....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мак Аутостар“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на пневматици за блиндирани возила вреден 53.000 евра

Редакција
Службата за општи и заеднички работи на Владата (СОЗР) по распишаниот тендер за набавка на пневматици за блиндирани моторни возила склучи договор со друштвото за...