еМагазин

Tag : милески

Македонија ТОП СТОРИИ

Нови снимки од ПИ мерките за „Рекет“: Боки-13 и Кичеец биле снимани во „Воденица“ и „Интермецо“

Редакција
Со изведување на докази обезбедени со тајно следење на Бојан Јовановски-Боки13 и Зоран Милески-Кичеец надвор од домот со посебни технички средства, во Основниот кривичен суд...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Јавноста не дозна кој се е вплеткан и каде се парите: „Рекет“ пред обвинение

Редакција
За неколку дена истекува рокот во кој Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да подигне обвинение за случајот “Рекет“, кој е топ...