еМагазин

Tag : музичар

ЖИВОТ

Битката со Ковид-19 ја загуби музичарот Васил Ангов

Редакција
Од Ковид-19 почина гевгелискиот музичар Васил Ангов. Неговиот син Андон, синоќа на Фејсбук ја објави веста за смртта на неговиот татко. „Почивај во мир Тато…....
Забава

Фронтменот на „Мизар“ Горан Таневски издава три нови албуми по повод 35 години кариера

Редакција
Горан Таневски – фронтмен на „Мизар“ и еден од највлијателните вокали на југословенските простори, по повод 35 години од својата кариера издава три нови албуми...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Ексклузивни фотографии) еМагазин на Хидра: Зошто култниот Леонард Коен купи куќа на овој грчки остров

Петре Димитров
Жителите на грчкиот остров Хидра вечно ќе му бидат благодарни на култниот музичар, поет, романсиер, кант-автор и уметник Леонард Коен. Токму тој во шеесетите години...
Убава приказна

Филип Димишковски доби признание од „Катар ервејс“ за најдобар млад џез-музичар

Редакција
Клавијатуристот Филип Димишковски беше прогласен за најдобар млад џез-музичар во земјава и му беше врачено признанието Golden Oryx кое го доделува „Катар ервејс“ за достигнувања...